niedziela, 26 lipca 2015

Glicyna w ogrodzie – przykład Kawachi Fuji Garden w Japonii.

Glicynie (Wisteria, lub Słodlin) to pnącza o niebieskich, różowych, fioletowych, białych lub żółtych kwiatach. Są to rośliny długowieczne dobrze rozwijające się w łagodnym klimacie – mrozy poniżej 10 stopni Celsjusza mogą uszkodzić rośliny. Dlatego w naszym klimacie należy dobrze zabezpieczać rośliny przed mrozem. Pędy charakteryzują się bardzo mocnym wzrostem do 3 metrów rocznie. Roślina dorastać może do wysokości nawet 10 metrów. Jako pnącze wymaga pergoli lub podpór, wykorzystuje się ją także do okrywania ścian budynków i altan.

Jak pięknie może wyglądać glicynia w ogrodzie pokazują zdjęcia ogrodu Kawachi Fuji Garden w Japonii. Kwitnące na przełomie kwietnia i maja Glicynie tworzą urokliwe, różnobarwne tunele. W tym czasie odbywa się w Japonii Festiwal Wisterii - Fuji Matsuri. Zachęcam do oglądania zdjęć, niech będą dla was inspiracją do wykorzystania tej pięknej rośliny w ogrodzie.

1 komentarz:

  1. Piękne glicynie, ale w naszym klimacie nie kwitną tak obficie. Mimo wszystko warto je mieć i rozkoszować się zapachem <3

    OdpowiedzUsuń